film

Jesteśmy Strażnikami

Wybierz się w kosmiczną podróż i poznaj Ziemię z niecodziennej perspektywy. Zobacz, jak poszczególne elementy ziemskich ekosystemów są ze sobą powiązane i jak niezbędna jest równowaga między nimi do dobrego funkcjonowania naszej planety. 

Jesteśmy Strażnikami jest filmem jednocześnie ukazującym piękno naszej planety, jak i przedstawiającym ważny edukacyjny przekaz. Podczas jego seansu odkryjesz, jak satelity i badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć związki między działalnością człowieka a zmianami klimatu. Dowiesz się, jak ważne jest utrzymanie w równowadze ziemskich ekosystemów –  z czego się ona składają, jak działają i do czego nam służą. Pomyśl, że współpracując razem, możemy poprawić życie naszego domu.

Dzięki niezwykłej animacji i poprowadzonej z inwencją opowieści ten piękny film spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Bardzo ważna jest przy tym jego warstwa dydaktyczna, która pomoże lepiej zrozumieć zachodzące w świecie ekologiczne zmiany, związane z segregacją śmieci, niemarnowaniem żywności i budową ekologicznych miast.

Wszyscy jesteśmy połączeni i tylko od nas zależy, czy zadbamy o równowagę w naszym świecie. Przyjdź i zobacz to na własne oczy!

Przed filmem odbywa się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.

Trailer filmu Jesteśmy Strażnikami

Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.