pokazy

Pokazy na żywo

Chciałbyś znaleźć się bliżej gwiazd? To możliwe dzięki najnowocześniejszym technologiom, jakimi dysponuje nasze Planetarium. Prezenterzy opowiedzą o wybranych gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym oraz odległych miejscach we Wszechświecie.

W naszym Planetarium zobaczycie krótkie, 15-minutowe pokazy, wyświetlane przed filmami jako ich uzupełnienie. Najczęściej mają charakter sezonowy – dotyczą zjawisk, które aktualnie można zaobserwować na niebie. Obejrzycie je, kupując bilet na dowolny film.

Z powrotem na Księżyc i dalej

Już za kilka lat ponownie ujrzymy ludzi na Księżycu. Jak wyglądać będzie ich misja? Po co właściwie wracamy na Srebrny Glob? Dokąd w kosmosie jeszcze możemy dotrzeć w tym stuleciu?  

Właśnie startuje nowa amerykańska rakieta misji Artemis, która już za kilka lat zabierze ludzi z powrotem na Księżyc. Jesienny pokaz na żywo dotyczy przyszłości lotów załogowych w kosmos. Poznamy plany naukowców i inżynierów. Sprawdzimy co może nas czekać, jeśli wykorzystamy stojącą przed nami szansę.

Pokaz jest prowadzony na żywo przez prezenterów wyłącznie w języku polskim.

Na tle nieba widać z bliska lecącą rakietę.

Zając Franek i gwiezdna przygoda 

Prezenterzy zabierają małych widzów do lasu. Wspólnie z nimi poszukają tam zwierząt, które pochowały się między drzewami. Możemy zdradzić, że latem dzieci spotkają w leśnych ostępach rodzinę jeży, rysia, sowę i jelenia, a zimą będą śledzić tropy na śniegu i zobaczą wilka, dziki i gile. A kiedy zapadnie zmrok, dowiedzą się, że zwierzęta można odnaleźć także na niebie: ukryte pod postacią gwiazdozbiorów. Pokaz trwa około 20 min i prowadzony jest na żywo – w wersji letniej lub zimowej – przez prezenterów Planetarium przed filmem „Sekrety kartonowej rakiety - dla przedszkolaków”.

Pokaz prowadzony przez prezenterów w języku polskim z możliwością tłumaczenia filmu przez słuchawki na język angielski.

Pokaz Zając Franek