film

Łucja. Sekret Spadających Gwiazd

Czym są i skąd się biorą spadające gwiazdy? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie pomogą Wam starzy znajomi – pingwin James i niedźwiedź Władek.

Zgrany duet z filmu „Polaris” ponownie leci w kosmos. Ma zbadać zorzę polarną, jednak już na początku podróży w statek nieoczekiwanie uderza kosmiczna skała i muszą awaryjnie lądować w dżungli. Na szczęście pomaga im koliberka Łucja, która zostaje członkiem załogi.

Zdenerwowany Władek zastanawia się, kto rzuca kamieniami w kosmosie. By rozwiązać tę zagadkę, nasi bohaterowie postanawiają zbadać kratery na Księżycu, główny pas planetoid (pomiędzy Marsem a Jowiszem) oraz przelatującą kometę. Co odkryją?

„Łucja. Sekret spadających gwiazd” jest kontynuacją przygód załogi statku kosmicznego „Polaris”. Pingwin i niedźwiedź polarny wracają w dobrym stylu. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają hipotezy, eksperymentują, kłócą się przy tym i godzą, by w końcu poznać sekret spadających gwiazd. Nasi bohaterowie udowadniają, że ciekawość jest punktem wyjścia do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Jesteście ciekawi naszego nowego filmu?

Premiera: 1 czerwca

Przed seansem odbywa się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.


Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.