film

Voyager: Niekończąca się podróż

Wystrzelone w 1977 roku bliźniacze sondy kosmiczne Voyager 1 i Voyager 2 rozpoczęły swój lot, aby odkryć sekrety najdalszych planet w naszym Układzie Słonecznym. Ponieważ obie sondy nadal nawigują po rozległej przestrzeni międzygwiezdnej, cały czas przesyłają na Ziemię dane zebrane podczas swoich przygód, pozwalając nam lepiej zrozumieć to niezbadane terytorium.

Niczym dwie butelki wrzucone do kosmicznego oceanu, każda sonda jest wyposażona w pozłacaną płytę zawierającą obrazy, dźwięki, pozdrowienia i muzykę, pokazujące różnorodność życia i kultury na Ziemi. Mamy nadzieję, że jeśli jakaś obca cywilizacja znajdzie kiedyś te zapisy, będzie w stanie rozszyfrować zawarte w nich informacje.

Przygotuj się na udział w najdalszej misji kosmicznej w historii ludzkości dzięki filmowi „Voyager: niekończąca się podróż”.


Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.