Wieczory dla dorosłych online. Odkrywa Samsung

Koronawirus na celowniku

W obliczu zmagań z epidemią i trwającej akcji szczepień zapraszamy wraz z Polską Akademią Nauk na cykl cotygodniowych spotkań z naukowcami. Zaproszeni goście, wybitni przedstawiciele różnych dziedzin nauki będą odpowiadać na Wasze pytania, odnoszące się do problemów związanych z epidemią, szczepieniami i ogólną profilaktyką COVID-19.

Naszym celem jest poznanie Waszych wątpliwości oraz dostarczenie obiektywnych informacji, ułatwiających wyrobienie sobie zdania i podjęcie osobistych decyzji. Odwołując się do wiedzy naukowej, pomożemy zinterpretować zagadnienia wywołujące niezrozumienie i niepewność. Przełożymy wyniki badań naukowych na treści zrozumiałe w kontekście zwykłych ludzkich doświadczeń oraz społecznych potrzeb i wartości.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NASZYM CYKLU

Warianty SARS-COV-2 

12 maja, godz. 19.00

Brytyjski, brazylijski, południowoafrykański, indyjski. Na świecie wciąż pojawiają się kolejne warianty koronawirusa, wywołując niepokój i zwątpienie w możliwość szybkiego opanowania pandemii. Jednak to wciąż ten sam wirus SARS-COV-2, chociaż, ewoluując, może stać się bardziej zaraźliwy lub skuteczniejszy w walce z naszym układem odpornościowym.

  • Skąd się biorą nowe warianty SARS-COV-2 i jak się je odkrywa?
  • Ile takich wariantów wykryto i czym się one od siebie różnią?
  • Które z nich są szczególnie niebezpieczne?
  • Czy aktualnie podawane szczepionki zapewniają skuteczną ochronę przed wszystkimi wariantami wirusa SARS-COV-2?
Zaproszenie na wydarzenie

Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć – wirusolog i biolog molekularny, specjalista w dziedzinie biologii zakażeń wirusowych, nowych metod diagnostycznych oraz nowych leków przeciwwirusowych. Lider grupy badawczej ViroGenetics w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek interdyscyplinarnego zespołu ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Wydarzenie udostępniamy bezpłatnie. Będzie nam miło, jeśli zechcecie nas wesprzeć. Sprawdźcie, jak: kopernik.org.pl/wesprzyj-nas

Poprzednie spotkania