Ferie w Koperniku

Zdjęcie chłopca wpatrzonego z układankę

Co robić w ferie? Wiele zależy od własnej kreatywności. Podpowiadamy Wam jak sprawić, aby był to ciekawy i aktywnie spędzony czas. 

Zapraszamy Was do Kopernika - na nasze Wystawy, gdzie inspirujemy do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz do Planetarium, gdzie możecie wygodnie usiąść i odkrywać z pomocą naszych prezenterów Wszechświat. 

Wiele naszych materiałów o eksperymentach do zrobienia w domu (lub w niedalekiej okolicy) znajdziecie na youtube.com. Dzieliliśmy się tam z Wami naszymi pomysłami na spędzenie ferii już w zeszłym roku.

Będzie nam miło, jeśli zechcecie nas wesprzeć. Możecie to zrobić na różne sposoby, sprawdźcie jak. 

Naukowe bajki

Grafika reklamująca naukowe bajki

Na dobry początek proponujemy Wam nasze bajki naukowe. Maja i jej miniaturowi przyjaciele patrzą na świat z wyjątkowej perspektywy.

oglądaj na youtube.com

Rockspinner przed Kopernikiem

Widzieliście już Rockspinnera? To eksponat, który możecie przetestować w każdej chwili! Stoi przed głównym wejściem do Kopernika i czeka, aby go rozkręcić. Jeśli planujecie spacer - zapraszamy.

Zobacz, jak się kręci Rockspinner

Okiem biologa - oglądaj w domu

Zapraszamy na cykl „Okiem biologa”, w którym Staszek Łoboziak odkrywał wszelkie formy życia - małe, duże, roślinne i zwierzęce. Unikatowe i zupełnie zwyczajne. Proste i złożone. Te słodkie i te, których się trochę boimy. Bo każda forma życia jest na swój sposób fascynująca. 

OGLĄDAJ "Okiem Biologa"

Ekspresowy eksperyment w Laboratorium