wystawy

Teatr Robotyczny

Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym repertuarze. Z pasją grają w baśniach, brawurowo interpretują historie Lema, entuzjastycznie przedstawiają opowieści matematyczne.

Od 1 sierpnia 2024 roku Teatr Robotyczny będzie nieczynny ze względu na remont przestrzeni.

To jedyny teatr w Polsce, w którym zobaczysz zaawansowane technologicznie humanoidy – RoboThespiany. Poruszają się przy pomocy sprężonego powietrza – potrafią mówić w wielu językac, gestykulować, poruszać głową i wyrażać emocje. Głosów użyczyli im znakomici aktorzy. Powstały w brytyjskiej firmie Engineered Arts Ltd., która stworzyła już cztery pokolenia tych sympatycznych robotów. W Teatrze Robotycznym Centrum Nauki Kopernik występuje obecnie trójka młodych, humanoidalnych aktorów.

Na spektakl nie potrzeba oddzielnych biletów, o wejściu decyduje kolejność na miejscu. Spóźnieni widzowie muszą poczekać na kolejny występ. W sali obowiązuje zakaz nagrywania i fotografowania, ale pamiątkowe zdjęcia można wykonać po spektaklu.

Aktualnie w repertuarze gramy:

  • O Królewiczu Ferrycym i Królewnie Krystali” –adaptacja opowiadania Stanisława Lema
  • „Tajemnica pustej szafy, czyli duchy z czwartego wymiaru” – spektakl na motywach XIX-wiecznej powieści Edwina A. Abbotta „Flatlandia, czyli kraina płaszczaków. Powieść o wielu wymiarach”.

Czas trwania: 20 minut


UWAGA: w wybranych dniach Teatr może nie być dostępny lub mogą występować zmiany w programie.

SPRAWDŹ DZISIEJSZĄ DOSTĘPNOŚĆ TEATRU

Informacje o teatrze w Polskim Języku Migowym.

Wyłączny Partner Teatru Robotycznego