wystawy

Teatr Robotyczny

Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym repertuarze. Z pasją grają w baśniach, brawurowo interpretują historie Lema, entuzjastycznie przedstawiają opowieści matematyczne.

To jedyny teatr w Polsce, w którym zobaczysz zaawansowane technologicznie humanoidy – RoboThespiany. Poruszają się przy pomocy sprężonego powietrza – potrafią mówić w wielu językac, gestykulować, poruszać głową i wyrażać emocje. Głosów użyczyli im znakomici aktorzy. Powstały w brytyjskiej firmie Engineered Arts Ltd., która stworzyła już cztery pokolenia tych sympatycznych robotów. W Teatrze Robotycznym Centrum Nauki Kopernik występuje obecnie trójka młodych, humanoidalnych aktorów.  
 
Na spektakl nie potrzeba oddzielnych biletów, o wejściu decyduje kolejność na miejscu. Spóźnieni widzowie muszą poczekać na kolejny występ. W sali obowiązuje zakaz nagrywania i fotografowania, ale pamiątkowe zdjęcia można wykonać po spektaklu. 

Aktualnie w repertuarze gramy „O Królewiczu Ferrycym i Królewnie Krystali”, adaptację opowiadania Stanisława Lema.

Czas trwania: 20 minut
O 12.00 gramy spektakl w jęz. rosyjskim, a o 14.00 spektakl w jęz. angielskim. W wybranych dniach Teatr może nie być dostępny lub mogą występować zmiany w programie.

SPRAWDŹ DZISIEJSZĄ DOSTĘPNOŚĆ TEATRU

Wyłączny Partner Teatru Robotycznego