Nie wiemy jeszcze, kiedy Sławosz Uznański-Wiśniewski wystartuje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale jesteśmy gotowi do świętowania!
Jesteśmy gotowi! Rozstawiliśmy wielkie ekrany, zaprosiliśmy gości, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Będziemy na Was czekać na patio – zielonym terenie przy Planetarium i bulwarach wiślanych.
Lot Polaka w Kosmos to wyjątkowe wydarzenie. Cieszmy się nim razem! Jeśli nie macie czasu, wpadnijcie zobaczyć sam start rakiety. Zaprosiliśmy foodtrucki, będzie też można skosztować pierogów z kosmicznego menu polskiego astronauty.
W programie:
- Oficjalna transmisja startu polskiego astronauty, z tłumaczeniem na język polski
- Rozmowy z ekspertami i gośćmi specjalnymi, którzy opowiedzą o misji Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego, kolejnych etapach przygotowań do startu i samej kosmicznej podróży.
- Stanowiska z kosmicznymi eksperymentami dla starszych i młodszych (ESERO, POLSA)
- Edukacyjne stanowisko Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
- Test pierogów, które polski astronauta zabierze na ISS
- Eksponaty z Naukobusu
- Foodtrucki
Organizatorzy wydarzenia: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) oraz Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Patron startu: Centrum Nauki Kopernik.