We serve cookies on this site, because we want you to feel welcomed and return! More on our cookie policy.

More

Odkrywaj nowe filmy, pokazy i koncerty w Planetarium

13.11.2023
na dole zdjęcie koncertu w planetarium, ludzie siedzą na publiczności, a przed nimi występuje artystka na górze sonda kosmiczna Voyager
13.11.2023

Przeżywaj kosmiczne przygody, wznieś się do gwiazd i odkrywaj kosmos! Takie wrażenia znajdziesz tylko w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

W tym roku wprowadziliśmy do repertuaru siedem nowych pokazów i filmów. A to dopiero połowa z zaplanowanych nowości! Rok 2023 rozpoczęliśmy od premiery Cybershow 2517, pokazu laserowego o mieście przyszłości, który zdobył główną nagrodę Planetarium Show 2023, przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Laserowców (ILDA). Z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika przygotowaliśmy pokaz o przewrocie kopernikańskim. Rewolucja Kopernika pomaga zrozumieć, jak ten słynny astronom zmienił postrzeganie wszechświata. Wiosną do repertuaru wprowadziliśmy Jesteśmy strażnikami – film dotyczący możliwości wykorzystania satelitów do działań na rzecz środowiska.

Filmy dla dzieci

W dzień dziecka do repertuaru weszły dwa filmy – 3-2-1 START! i Zaczarowany Globus. Pierwszy z nich opowiada o chomiku Edwinie, który postanowił zostać naukowcem i dolecieć na orbitę Ziemi. Drugi tłumaczy najmłodszym cykliczność pór roku.

Eksploracja kosmosu

We wrześniu swoją premierę miał film Voyager: niekończąca się podróż, dotyczący sond przemierzających Układ Słoneczny. 21 listopada zapraszamy kolejną premierę. Explore poświęcony jest podbojowi kosmosu przez ludzkość.

Koncerty na żywo

W ramach cieszących się dużą popularnością Koncertów pod gwiazdami, rozpoczęliśmy nowy cykl koncertów o nazwie „Supernova”. Promujemy on młodych artystów grających muzykę alternatywną. A już od stycznia czekają na Was kolejne nowości. Śledź naszą stronę.

Odkryj nowe filmy, pokazy i koncert w Planetarium Centrum Nauki Kopernik!

Zobacz spot

Newsletter

Sign up!