film

Zaczarowany globus

Mia jest ciekawą świata dziewczynką spędzającą wakacje u swojego dziadka. Na strychu w jego domu przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną.

Jednak Edek, wujek Mii, dzięki magicznym mocom urządzenia, podstępem skłania ją do zmian pór roku na Ziemi. Dziewczynka szybko orientuje się, że może mieć to tragiczne konsekwencje dla naszej planety. Czy uda jej się odwrócić zachodzące zmiany? Zaczarowany Globus to przepiękny i angażujący film. Podczas jego oglądania zanurzymy się w ciekawej fabule i lepiej zrozumiemy funkcjonowanie pór roku związanych z astronomicznymi cechami naszej planety.

Przed filmem odbywa się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.


Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.