film

3-2-1 Start!

Marzyliście kiedyś o wybudowaniu rakiety na swoim podwórku, założeniu skafandra kosmicznego i poleceniu w kosmos? Pora spełnić swoje marzenie z dzieciństwa! Edwin to chomik naukowiec, który zamieszkał na złomowisku. Konstruując kolejne wynalazki próbuje zaprzyjaźnić się ze szczurami, które nie traktują go poważnie, bo Edwin – w przeciwieństwie do nich – żyje marzeniami i nauką. 

Chomik Edwin pewnego dnia znajduje przed swoim domem wielki krater, a w nim uszkodzonego robota. Postanawia go naprawić i tak dowiaduje się, że spadł on ze statku kosmicznego unoszącego się nad Ziemią. Niestety statek odlatuje następnego dnia, dlatego Edwin i robot muszą się pospieszyć!

Tak zaczyna się wielka przygoda Edwina. Czy uda mu się na czas dostarczyć robota do jego przyjaciół na orbicie?

„3-2-1 START!” to pełen przygód film animowany o odwadze, sprycie i mądrości, jakich wymaga lot w kosmos i powrót na Ziemię. A także o spełnianiu swoich wielkich marzeń. Oskarową rolę gra w nim Chomik Edwin, któremu głosu użyczył Borys Szyc. Ta krótkometrażowa animacja zdobyła uznanie na całym świecie.


Przed filmem odbywa się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.


Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.