bezpłatny kurs online dla nauczycieli

Jak wykorzystywać zdjęcia satelitarne w szkole

Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.

Kurs skierowany jest do nauczycielek/li ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zaczynających pracę ze zdjęciami satelitarnymi. Nie wymaga wykształcenia kierunkowego, ani wiedzy początkowej. Poruszane zagadnienia są opisane prostym językiem, co sprawia, że pozornie trudne w użyciu narzędzia satelitarne mogą stać się pomocnym źródłem materiałów, przydatnych na lekcjach przyrody, geografii, fizyki, biologii, WOSu czy jęz. angielskiego.

Moduły

Dostęp do poszczególnych modułów jest swobodny. Sam/a możesz wybrać interesujący Cię fragment i w dowolnym czasie oraz tempie, zapoznać się z jego treścią. Polecamy zacząć od pierwszych dwóch, które wyposażą Cię w umiejętności przydatne przy kolejnych omawianych tematach.

Moduł 1 - Zdjęcia satelitarne

W module pierwszym wchodzimy w świat zdjęć satelitarnych. Zaczniemy od tego, czym są satelity i po co z nich korzystać. Przejdziemy przez ich typy, żeby skończyć na podstawach fizyki stojącej za powstawaniem tych zdjęć, które będziemy w kolejnych modułach analizować.

Moduł 2 - Szukanie zdjęć

W module drugim skupimy się na narzędziu. Będzie nim przeglądarka EO Browser. Zapoznasz się z tą prostą w obsłudze przeglądarką zdjęć z przeróżnych satelitów. Wspólnie przejdziemy przez proces tworzenia filmików, obrazujących zmiany zachodzące na danym obszarze, w danym czasie.

Zapisz się już teraz!

Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie esero.kopernik.org.pl

Zapisz się!