Cosmic Live Electronic

Przemysław Rudź

Kolejny raz pod rozgwieżdżoną kopułą Planetarium wystąpi Przemysław Rudź – gdański kompozytor i wykonawca klasycznej muzyki elektronicznej. Obok znanych już kompozycji artysta zaprezentuje również nowsze utwory, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Jedna z premierowych kompozycji, „Na Srebrnym Globie”, dedykowana jest Jerzemu Żuławskiemu, prekursorowi polskiej literatury science fiction, którego 150. rocznicę urodzin środowisko miłośników SF obchodzi w 2024 roku.

Przemysław Rudź – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, inżynier dźwięku, popularyzator nauki i przedsiębiorca. W swojej twórczości nawiązuje do dokonań polskiej szkoły muzyki elektronicznej, wzbogacając ją o elementy harmonii rocka progresywnego. Artystycznie debiutował w 2009 roku w programie „Studio El-muzyki”, prowadzonym przez legendarnego dziennikarza muzycznego i guru fanów klasycznej muzyki elektronicznej Jerzego Kordowicza. W latach 2016–2023 w Polskiej Agencji Kosmicznej był ekspertem odpowiedzialnym za edukację kosmiczną, kontakty z mediami, informację i promocję.


Koncert odbędzie się 24 maja o godz. 20.00 w Planetarium. Bilet ulgowy/normalny w cenie 50 zł można zakupić na naszej stronie.