Nauka dla Ciebie

Zajęcia online dla szkół

To kolejna forma kontaktu z uczniami pozwalająca na przekazywanie im naukowej pasji. W ten sposób pragniemy także umożliwić dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Zajęcia odbywają się przez internet i są prowadzone na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia online skierowane są do szkół podstawowych w małych miejscowościach na terenie całej Polski. Doświadczeni edukatorzy Centrum Nauki Kopernik inspirują uczniów do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania na rzecz społeczności.

Zobacz film o e-NDC

Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela. W całości prowadzone są przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz film o e-NDC

Aby zgłosić placówkę do Programu i wziąć udział w bezpłatnych zajęciach online, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Po zakwalifikowaniu koordynator wirtualnej wizyty skontaktuje się z organizatorem (szkołą) w celu przekazania instrukcji i odpowiedzi na ewentualne pytania. Placówka, która zostanie zakwalifikowana, otrzyma dostęp do jednodniowej serii zajęć.


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.