Pokazy online w Planetarium

Nie możesz nas odwiedzić – poleć z nami do gwiazd online. Zobacz jak żyją astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, poznaj tajemnice czarnych dziur i odwiedź księżyce Układu Słonecznego mające kształt "pierożków". 

Planetarium Centrum Nauki Kopernik od ponad 10 lat cieszy się sławą najlepszego takiego obiektu w Polsce. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych prezenterów żaden kosmiczny temat nie ma przed nami tajemnic. Starannie przygotowane scenariusze odkrywają przed widzami największe zagadki kosmosu.

Dla kogo są pokazy?

Oferta pokazów online w Planetarium przygotowana została wszystkich tych, których fascynuje kosmos i gwiazdy. Pokazy realizowane według łatwiejszych scenariuszy przeznaczone są dla grup w wieku już od 5. roku życia, natomiast trudniejsze scenariusze skierowane są odpowiednio dla grup od 7. i od 10. roku życia, jednocześnie możliwe jest dostosowanie każdego z pokazów dla starszych odbiorców.

Zajęcia online Planetarium
Życie astronauty

Przenieście się z nami na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która orbituje wokół Ziemi. Na jej pokładzie mieszkają astronauci. Poznajcie kilku z nich. Zobaczcie jak pracują, spędzają wolny czas i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć na co dzień. Zdradzimy Wam, co zrobić aby zostać astronautą i opowiemy o pierwszych kosmicznych podróżach. Na koniec wspólnie poszu- kamy idealnego miejsca do zamieszkania poza Ziemią.

Czas trwania: 40-50 minut
Odbiorcy: 5+, pokaz może być dostosowany do grupy odbiorców
 

Zajęcia online Planetarium
Najdziwniejsze księżyce pod Słońcem

Zapraszamy na księżycową wyprawę. Zabierzemy Was na Srebrny Glob i o wiele, wiele dalej. Miniemy Marsa, dotrzemy do Jowisza i Saturna. Przekonacie się, że nie tylko Ziemia ma swój księżyc. Niektóre planety posiadają ich kilka, a nawet kilkadziesiąt! Czy wiecie, że istnieje księżyc, który wygląda jak pizza? Księżyc w kształcie pierożka? Na krańcach Układu Słonecznego odwiedzimy też Plutona i jego niezwykły księżyc.

Czas trwania: 40–50 minut
Odbiorcy: 7+, pokaz może być dostosowany do grupy odbiorców

Zajęcia online Planetarium
Co nam mówi niebo

Spójrzcie z nami w niebo! Przeniesiemy się w miejsce idealne do obserwacji gwiazd. Pokażemy Wam jak rozpoznawać gwiazdozbiory i jak z ich pomocą określać kierunki świata bez kompasu i telefonu. Opowiemy historie związane z gwiazdozbiorami, nawiązujące do dawnych mitów i legend.

Czas trwania: 40–50 minut
Odbiorcy: 7+, pokaz może być dostosowany do grupy odbiorców

Zajęcia online Planetarium
Czarne dziury i galaktyki

Czarne dziury nie zawsze są aż tak ciemne, jak nam się wydaje. Czasem możemy je dostrzec, ponieważ z ich okolic wysyłane jest silne promieniowanie. Przekonajcie się sami! Zabierzemy Was w podróż w okolice czarnych dziur i opowiemy o tych fascynujących, tajemniczych obiektach. Obejrzymy także galaktyki w których znajdują się czarne dziury. Zobaczymy niezwykłe efekty, pojawiające się w ich pobliżu.

Czas trwania: 40–50 minut
Odbiorcy: 10+, pokaz może być dostosowany do grupy odbiorców