Dokładamy wszelkich starań, aby nasz budynek i oferta były dostępne dla jak największej liczby osób. Stworzyliśmy Plan działania na rzecz poprawy dostępności Centrum Nauki Kopernik dla osób ze szczególnymi potrzebami (plik pdf). 

Przed wizytą – a także w przypadku jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt na adres info@kopernik.org.pl. W razie potrzeby możemy wyznaczyć osobę, która powita grupę w Koperniku, pomoże kupić bilety i poinformuje, jak poruszać się po budynku.

Bilety ulgowe i bezpłatne

Osobom z  niepełnosprawnością przysługuje bilet ulgowy na wystawy, a ich asystentom – wstęp bezpłatny do Kopernika.

Szczegóły:

  • Osoby z niepełnosprawnością uprawnione są do zakupu ulgowego biletu na wystawy po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji.

  • Asystent osoby z niepełnosprawnością powyżej 16. roku życia z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności uprawniony jest do bezpłatnego biletu wstępu do Kopernika.

Powyższe informacje znajdziesz też w zakładce „Ceny biletów”. 

Obejrzyj film, w którym tłumacz PJM opowiada, jak kupić bilet.

Dojazd

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać samochodem oraz komunikacją miejską - więcej informacji znajdziesz w zakładce “Dojazd”. Informacja o dojeździe do Koperniki w Polskim Języku Migowym - zobacz film.

Informacje na temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnością w Koperniku znajdziesz również na stronie niepełnosprawnik.pl.

GuideSign w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest partnerem kampanii na rzecz dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością.
Stop barierom

Centrum Nauki Kopernik przystąpiło do Partnerstwa „Inclu(vi)sion”.