pokaz

Kosmiczna wyprawa

Jest rok 2053. Wsiądźcie na pokład statku kosmicznego „Niebo Kopernika” i wybierzcie się z nami na niezapomnianą wycieczkę – pierwszy turystyczny lot ku Saturnowi.

Na początku odwiedzimy Orbitalne Muzeum Astronautyki – dawną Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie poznamy początki załogowych lotów w kosmos. Stamtąd ruszymy dalej w przestrzeń międzyplanetarną. Przyglądaliście się kiedyś z bliska pierścieniom Saturna i jego licznym księżycom? Nie? Teraz będziecie mieli okazję. Pokonamy wspólnie miliony kilometrów! Dowiecie się, jak w Układzie Słonecznym poruszają się ciała niebieskie, a jak statki kosmiczne. Odkryjecie, że w naszym najbliższym sąsiedztwie jest znacznie więcej obiektów niż tylko dobrze znane nam Słońce i planety. Niektóre z tych obiektów krążą po stałych orbitach, tworząc ogromny międzyplanetarny śmietnik, inne zaś przemierzają przestrzeń między planetami. Kto wie, może w trakcie wyprawy kosmos sprawi nam jeszcze jakąś niespodziankę?

Pokazy są prowadzone na żywo przez prezenterów i w dużej części improwizowane. Tłumaczenie dostępne w słuchawkach nie jest dosłowne. Skupia się na opisach oglądanych obiektów i zjawisk.