film

Początek ery kosmicznej

Jak wyglądały początki podboju przestrzeni kosmicznej? Śledź z nami zmagania dwóch mocarstw – ZSRR i USA, które rywalizując i ścigając się, zdobywały kosmos. Zobacz, kto pierwszy doleciał do orbity okołoziemskiej i na Księżyc!

Film ukazuje fascynującą historię lotów kosmicznych. Śledzimy w nim zmagania dwóch mocarstw – ZSRR i USA, które rywalizując i ścigając się, zdobywały przez lata kosmos. Po kilku dekadach pokojowa obecność człowieka w przestrzeni kosmicznej możliwa jest dzięki międzynarodowej współpracy oraz prywatnym firmom. W filmie zobaczymy pierwszego człowieka na orbicie okołoziemskiej, radzieckiego kosmonautę Jurija Gagarina. Weźmiemy też udział w lądowaniu astronautów amerykańskich na Księżycu i zobaczymy z bliska Międzynarodową Stację Kosmiczną. Usłyszymy także ogłuszający hałas towarzyszący rzeczywistemu startowi rakiety. Technologia 3D, w której prezentowany jest film, gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Lektor: Marek Lelek

Przed filmem odbywa się pokaz na żywo „Mars 3D”, prowadzony przez prezenterów Planetarium:

Mars 3D Jeśli twoją wyobraźnię rozpala wizja załogowej wyprawy na Marsa, a wręcz chcesz poczuć, jakbyś już na nim był, przyjdź na pokaz „Mars 3D”. Dowiesz się, jak ludzkość przygotowuje się do podboju Czerwonej Planety i z jakimi trudnościami będą musieli zmierzyć się przyszli marsjańscy koloniści.