pokaz

Rejs po niebie

Czy zastanawialiście się kiedyś, co wspólnego mają ze sobą kalendarz i gwiazdozbiory zodiakalne? Ile konstelacji zobaczymy na niebie? Jakie historie opowiadają? I czym właściwie są? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, wyruszcie z nami w podróż po starożytnym świecie Mezopotamii, Grecji, Australii i cywilizacji Majów, udając się w tytułowy rejs po niebie.

Nie każdy z nas ma możliwość wybrać się na półkulę południową. Nikt zaś nie może podróżować w czasie. Na szczęście w Planetarium obie te rzeczy są możliwe. Dzięki nam przeniesiecie się w przeszłość i dowiecie się, co na niebie widzieli Majowie oraz jak Inkowie tłumaczyli powstanie Drogi Mlecznej. Poznacie trzynasty gwiazdozbiór zodiakalny i odkryjecie, który polski król został upamiętniony na niebie. Podróżując na południową półkulę, wspólnie poszukamy słynnego Krzyża Południa, który wskazywał drogę żeglarzom, i dostrzeżemy wśród gwiazd sylwetkę mitologicznego Centaura.

„Rejs po niebie” to pokaz w całości poświęcony gwiazdozbiorom. Jest prowadzony na żywo i częściowo improwizowany, dlatego tłumaczenie dostępne za pośrednictwem słuchawek nie jest dosłowne. Skupia się na opisie oglądanych obiektów i zjawisk.