Dokładamy wszelkich starań, aby nasz budynek i oferta były dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Osoby z niepełnosprawnością są uprawnione do zakupu biletu ulgowego na wystawy, a asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilet na wystawy. Szczegóły znajdziesz poniżej i w zakładce “Ceny biletów”. 

Przed wizytą – a także w przypadku jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt na adres info@kopernik.org.pl. W razie potrzeby możemy wyznaczyć osobę, która powita grupę w Centrum, pomoże kupić bilety i poinformuje, jak poruszać się po budynku. 

Dojazd

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać samochodem oraz komunikacją miejską - więcej informacji znajdziesz w zakładce “Dojazd”. 

Więcej informacji na temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnością w Koperniku znajdziesz na stronie niepełnosprawnik.pl

Bilety ulgowe i bezpłatne 

Osobom z niepełnosprawnością przysługuje bilet ulgowy na wystawy, a ich asystentom – wstęp bezpłatny do Kopernika.  

Szczegóły:  

  • Osoby z niepełnosprawnością uprawnione są do zakupu ulgowego biletu na wystawy po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji.  

  • Asystent osoby z niepełnosprawnością powyżej 16. roku życia z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności uprawniony jest do bezpłatnego biletu wstępu do Kopernika.  

Powyższe informacje znajdziesz też w zakładce „Ceny biletów”. 

GuideSign w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest partnerem kampanii na rzecz dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością.
Stop barierom