Odkrywa Samsung

Wieczory dla dorosłych

Bez dzieci. W dogodnych dla Ciebie godzinach. Raz w miesiącu Kopernik otwiera się tylko dla pełnoletnich. Zapraszamy na Wieczór dla dorosłych. Mamy dla Was interaktywne eksponaty na Wystawach, spektakle w Teatrze Robotycznym, pokazy w Planetarium i Teatrze Wysokich Napięć, a także spotkania z ekspertami w temacie danego wieczoru.

dekoracja

"Ja, robot" - 18 lipca

Czy robot może mieć emocje i świadomość? Co robi sztuczna inteligencja w smartfonie? Czym są sieci agentowe? Jak chroni się dane w internecie?

Sztuczna inteligencja jest dziś dostępna dla każdego. Może nam napisać tekst, odpowiedzieć na pytanie ludzkim głosem, stworzyć dowolny obrazek na podstawie opisu, wygenerować realistyczną animację. Czy powinniśmy się jej obawiać? A może wystarczy ją zrozumieć? Zapraszamy na wykłady, spotkania z ekspertami i warsztaty, na których będziecie mieć okazję obcowania z AI, zajrzenia do jej „umysłu”, a nawet zrobienia własnego robota.

Bilety w cenie 50 zł do kupienia po zalogowaniu na naszej stronie.

Wykłady w Sali audytoryjnej będą tłumaczone symultanicznie na jęz. angielski. Słuchawki można będzie pobrać przed wejściem do Sali audytoryjnej.

Program

Pobierz menu Wieczoru (plik pdf)

Pobierz mapę z atrakcjami wieczoru (plik pdf)

Strefa chillout

Na parterze, w godz. 18.45-22.00 dostępne jest Piwo z Chmielarni. To okazja, by przetestować lane piwa rzemieślnicze. Każdy Wieczór to inny, nowy zestaw piw – zawsze świeżych i oryginalnych, wybranych z aktualnej oferty najlepszych polskich mikrobrowarów.

Można skorzystać także z dwóch kawiarni. Jedna znajduje się na pierwszym piętrze, a druga – w Planetarium.

Muzyka na żywo

Przez cały Wieczór muzykę zapewnia Kuba Kozak – animator kultury, konferansjer, DJ, wokalista i pszczelarz.

W swojej DJ-skiej odsłonie bawi się konwencjami, organizując oprawę muzyczną licznych wydarzeń, m.in.  imprezy w mokotowskim DZiK-u, czy Bałkańskich Potupajek.


„Wieczory dla dorosłych. Odkrywa SAMSUNG” organizowane są we współpracy z firmą Samsung – partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik.