spotkanie

Galaktyka kobiet

Co to jest sektor space? Jakie są możliwości rozwoju kariery w sektorze kosmicznym? Czym jest budowanie marki osobistej? Które umiejętności warto rozwijać, by zarządzać projektami kosmicznymi? Co to znaczy prowadzić duży, międzynarodowy program kosmiczny? Na te i inne pytania odpowiedzą trzy niezwykłe badaczki, które 8 marca o godzinie 17.00 wspólnie z uczestnikami stworzą Galaktykę kobiet.

Jak uczestniczyć online w wydarzeniu?

Na Galaktykę Kobiet zapraszamy tym razem zarówno na żywo, w Planetarium, jak i online. W serwisie facebook.com znajdziesz pełną transmisję z wydarzenia.

WYDARZENIE NA FACEBOKU (transmisja)

Z panelu eksperckiego oddzielnie będzie można obejrzeć streaming na youtube.com

Oglądaj streaming z panelu eksperckiego

Czym jest „Galaktyka kobiet”

„Galaktyka kobiet” to cykl spotkań organizowanych w ramach programu ESERO Polska, tworzonego w Centrum Nauki Kopernik. Ich celem jest wspieranie dziewcząt pragnących zajmować się naukami ścisłymi oraz inspirowanie tych, które jeszcze szukają swoich pasji. To wyjątkowa możliwość bliskiego, koleżeńskiego spotkania z osobami, które już przetarły ścieżki w branży kosmicznej. Dzięki własnej pracy odniosły sukces i dalej zmieniają oblicze przemysłu kosmicznego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Szukamy pomysłów, które pozwolą wzbudzić wśród uczących się dziewczyn i chłopców ciekawość i pomóc im rozwinąć umiejętności, które najlepiej pasują do aktualnie prowadzonych działań w sektorze kosmicznym. Niech rozmowy z ekspertkami, które już osiągnęły sukcesy w karierze zawodowej i otwarcie mówią o swoich życiowych wyborach, napotkanych trudnościach, o tym, jak realnie wygląda ich praca, będą inspiracją i źródłem takich pomysłów.

Galaktyka kobiet XI - 2023

8 marca 2023 zapraszamy młodzież uczącą się na Galaktykę kobiet. Spotkamy się online i stacjonarnie. To wydarzenie dla dziewczyn, które jeszcze nie wiedzą, co chcą robić w życiu i szukają inspiracji. Także dla tych, które mają pomysł na wybór swojej drogi. Porozmawiamy z kobietami, które już realizują swoje ambicje i rozwijają kariery zawodowe. Zapraszamy także chłopców i mężczyzn. Niezależnie od typu projektu czy dziedziny naukowej, kluczem do sukcesu jest wspólna praca w grupie, a obecność w niej i kobiet, i mężczyzn jest atrybutem. Dostęp do wiedzy i realizowania pasji powinien być równy dla wszystkich. Płeć nie ma tu znaczenia.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się wcześniej zarejestrować:

Zapisy na warsztaty:

Zgłoszenia na stacjonarne spotkanie:

Więcej o wydarzeniu na  www.esero.kopernik.org.pl/galaktyka-kobiet-xi


„Galaktyka kobiet” to projekt realizowany przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej (ESERO-Polska) w Centrum Nauki Kopernik.