Planetarium

Walentynki pod gwiazdami

Jest taki dzień w roku, kiedy miłość do gwiazd nabiera nowego znaczenia. Właśnie wtedy przygotowujemy dla Was specjalne pokazy o tematyce miłosnej, a przed każdym z nich wyświetlimy na kopule napisane przez Was dedykacje! "Walentynki pod gwiazdami" to idealna okazja na miły wieczór w Planetarium.

Świętowanie potrwa u nas dwa dni (13 i 14 lutego). Będzie nastrojowo, kameralnie i kosmiczne.

Walentynkowy program

Pokazy w Planetarium

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem każdego pokazu - formularz czynny do 10 lutego do 23.59.

Zgłoś swoją dedykację (formularz)

Bilet ulgowy/normalny – 36 zł

Abba pod gwiazdami
13 lutego, godz. 18.00
14 lutego, godz. 18.00
Konstelacja Miłość
13 lutego, godz. 21.00
14 lutego, godz. 21.00
Rejs po niebie
13 lutego, godz. 19.30
14 lutego, godz. 19.30

ABBA pod gwiazdami

Niejedna miłość zaczęła się na dyskotece przy piosenkach ABBY. "Dancing Queen", "Voulez-Vous" i "Mamma Mia" to tylko niektóre z utworów, jakie usłyszycie na tym laserowym pokazie. Chociaż tym razem nie będzie można tańczyć na środku parkietu, to przeniesiecie się razem z muzyką w gwiazdy. A tam może ponownie się zakochacie?

Przeczytaj więcej o Abbie pod gwiazdami

Pokaz walentynkowy: Konstelacja Miłość

Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. W tym określeniu kryje się naukowa prawda.

Przeczytaj więcej o pokazie

Pokaz walentynkowy: Rejs po niebie

Perseusz i Andromeda zapraszają w romantyczną podróż. Ta para galaktycznych zakochanych zabierze Was nad rzekę Erydan, w okolice Wężownika, Krzyża Południa i Centaura. Poznacie romantyczne historie, związane z tymi konstelacjami. Leżeliście kiedyś w nocy na trawie, wpatrzeni w niebo i łączyliście gwiazdy w różne przedmioty? Zwierzęta? Postaci? To klasyczny scenariusz randki J. Wiecie, jakie kształty są najpopularniejsze wśród konstelacji? Razem spróbujemy je odnaleźć i policzyć.

Przeczytaj więcej o pokazie

Wieczór dla dorosłych „Kolejność uczuć ”

Mamy dla Was ponad 300 interaktywnych i multimedialnych eksponatów na czterech wystawach, pokazy w Planetarium i Teatrze Wysokich Napięć, spektakle w Teatrze Robotycznym, zajęcia w Majsterni – a także spotkania z ekspertami, związane z tematem przewodnim wieczoru, którym jest – jak to w lutym – miłość.

Więcej o Wieczorach dla dorosłych

16 lutego, godz. 19.00 – 22.00, wejście od 18.45
Bilet ulgowy/normalny – 42 zł

Do zobaczenia!

Ubierzcie się ładnie i wyperfumujcie policzki. Pora na dwa niezapomniane wieczory, podczas których zakochacie się w gwiazdach i nauce. A może nawet w kimś więcej, na pewno wyjdziecie z Kopernika zakochani, zobaczycie!