Planetarium

Walentynki pod gwiazdami

Po prawie dwóch latach przerwy znów możecie spędzić „Walentynki pod gwiazdami”! Wybierzcie się do Planetarium. Czekają na Was pokazy specjalne na żywo oraz koncerty „My Funny Valentine” w wykonaniu Marii Gabryś-Heyke i Tomasza Woźniaka.

Świętowanie potrwa u nas dwa dni (13 i 14 lutego). Będzie nastrojowo, kameralnie i bezpiecznie, co szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Po długiej przerwie wracają również słynne Wieczory dla dorosłych! Pierwszy z nich - „Randka w ciemno” - już 17 lutego.

Walentynkowy program

Koncert pod gwiazdami: My Funny Valentine

Kto nie chciałby polecieć do gwiazd i rozmarzyć się przy dźwiękach muzyki klasycznej w Planetarium? Nasz romantyczny koncert wypełnią nastrojowe kompozycje w interpretacji Marii Gabryś-Heyke (fortepian) i Tomasza Woźniaka (trąbka).

Przeczytaj więcej o koncercie

13 lutego, godz. 19.00
14 lutego, godz. 18.00
Bilet ulgowy/normalny – 36 zł

Pokaz walentynkowy: Konstelacja Miłość

Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. W tym określeniu kryje się naukowa prawda.

Przeczytaj więcej o pokazie

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem pokazu - wypełnij formularz.

13 lutego, godz. 21,30
14 lutego, godz. 20.30
Bilet ulgowy/normalny – 36 zł

Pokaz walentynkowy: Rejs po niebie

Perseusz i Andromeda zapraszają w romantyczną podróż. Ta para galaktycznych zakochanych zabierze Was nad rzekę Erydan, w okolice Wężownika, Krzyża Południa i Centaura. Poznacie romantyczne historie, związane z tymi konstelacjami. Leżeliście kiedyś w nocy na trawie, wpatrzeni w niebo i łączyliście gwiazdy w różne przedmioty? Zwierzęta? Postaci? To klasyczny scenariusz randki J. Wiecie, jakie kształty są najpopularniejsze wśród konstelacji? Razem spróbujemy je odnaleźć i policzyć.

Przeczytaj więcej o pokazie

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem pokazu - wypełnij formularz.

13 lutego, godz. 20.30
14 lutego, godz. 19.30 i 21.30

Bilet ulgowy/normalny – 36 zł

„Randka w ciemno”

ODKRYWAJ Z SAMSUNG
Wieczory dla dorosłych

Mamy dla Was ponad 300 interaktywnych i multimedialnych eksponatów na czterech wystawach, pokazy w Planetarium i Teatrze Wysokich Napięć, spektakle w Teatrze Robotycznym, zajęcia w Majsterni – a także spotkania z ekspertami, związane z tematem przewodnim wieczoru, którym jest – jak to w lutym – miłość.

Przeczytaj więcej o Wieczorze

17 lutego, godz. 19.00 – 22.00, wejście od 18.30
Bilet ulgowy/normalny – 42 zł

Do zobaczenia!

Szykujcie bukiety, odkurzcie mankiety. Pora na trzy niezapomniane wieczory, podczas których zakochacie się w gwiazdach i nauce. A może nawet w kimś więcej, na pewno wyjdziecie z Kopernika zakochani, przekonajcie się!