Planetarium

Walentynki pod gwiazdami

Jest taki dzień w roku, kiedy miłość do gwiazd nabiera nowego znaczenia. Właśnie wtedy przygotowujemy dla Was specjalne pokazy o tematyce miłosnej, a przed każdym z nich wyświetlimy na kopule napisane przez Was dedykacje! "Walentynki pod gwiazdami" to idealna okazja na miły wieczór w Planetarium.

W tym roku wyjątkowo świętowanie potrwa aż 4 dni (14–17 lutego). Będzie nastrojowo, kameralnie i kosmicznie.

Walentynkowy program

Abba pod gwiazdami
14 lutego, godz. 18.00
Rejs po niebie
14 lutego, godz. 19.00, 21.00,
17 lutego, godz. 18.30
Konstelacja Miłość
14 lutego, godz. 20.00
Wieczór dla dorosłych: Ars Erotica
15 lutego, godz. 19.00–22.00
Koncert pod gwiazdami: Adam Goździewski 
16 lutego, godz. 19.00

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem każdego pokazu - formularz będzie czynny do 14 lutego do 17.00.

ABBA pod gwiazdami

Niejedna miłość zaczęła się na dyskotece przy piosenkach ABBY. "Dancing Queen", "Voulez-Vous" i "Mamma Mia" to tylko niektóre z utworów, jakie usłyszycie na tym laserowym pokazie. Chociaż tym razem nie będzie można tańczyć na środku parkietu, to przeniesiecie się razem z muzyką w gwiazdy. A tam może ponownie się zakochacie?

Przeczytaj więcej o Abbie pod gwiazdami

Pokaz walentynkowy: Konstelacja Miłość

Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. W tym określeniu kryje się naukowa prawda.

Przeczytaj więcej o pokazie

Pokaz walentynkowy: Rejs po niebie

Perseusz i Andromeda zapraszają w romantyczną podróż. Ta para galaktycznych zakochanych zabierze Was nad rzekę Erydan, w okolice Wężownika, Krzyża Południa i Centaura. Poznacie romantyczne historie, związane z tymi konstelacjami. Leżeliście kiedyś w nocy na trawie, wpatrzeni w niebo i łączyliście gwiazdy w różne przedmioty? Zwierzęta? Postaci? To klasyczny scenariusz randki J. Wiecie, jakie kształty są najpopularniejsze wśród konstelacji? Razem spróbujemy je odnaleźć i policzyć.

Przeczytaj więcej o pokazie

Wieczór dla dorosłych „Ars Erotica”

Nie bez powodu akty miłosne nazywamy sztuką kochania. Piękno ludzkich ciał splecionych w namiętnym uścisku od zawsze inspiruje artystów – malarzy, poetów, rzeźbiarzy. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla nauki? Przekonaj się! W walentynkowy wieczór w Koperniku będzie królować miłość, sztuka i pozytywne podejście do własnej cielesności.

15 lutego, godz. 19.00 – 22.00, wejście od 18.45
Bilet ulgowy/normalny – 50 zł

Do zobaczenia!

Czas na cztery dni pełne miłości do nieba i nauki. A kto wie, może nawet do kogoś więcej? Po wizycie w Koperniku zakochacie się na pewno!