wystawa czasowa

GraMY – WYgramy

O czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? Sprawdzisz to na naszej nowej wystawie muzycznej! „GraMY – WYgramy” to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmienisz eksponaty w instrumenty, na których zagrasz własną melodię.

Muzykę można znaleźć wszędzie. W podmuchu powietrza, kawałku drewna, metalowej rurze. W przedmiotach, których używamy na co dzień – patyczku, słomce, butelce. Również my sami stanowimy swoiste instrumenty muzyczne – odkrywamy to wsłuchując się w rytm serca lub po prostu uderzając dłonią o dłoń. A kiedy klaszczemy, najlepiej robić to w grupie. Wtedy słuchać nas naprawdę głośno – jak orkiestrę symfoniczną! Zapraszamy do wspólnej muzycznej zabawy w Koperniku. 

Zobacz, jak wygląda nowa wystawa muzyczna „GraMY – WYgramy”.

Muzyka ma same atuty

Wbrew potocznemu myśleniu zdolności muzyczne nie są przekazywane genetycznie. Przy odrobinie chęci i systematyczności, można je wykształcić i rozwinąć u każdego. Warto, bo osoby muzykalne łatwiej nawiązują kontakt z otoczeniem, są śmielsze w kontaktach społecznych, potrafią precyzyjniej się wypowiadać. Przecież od zarania dziejów muzyka kształtuje relacje międzyludzkie – jest formą komunikacji, tworzy tożsamość grupową, pozwala wyrażać emocje. Umuzykalnienie pomaga także rozwijać inne umiejętności – ułatwia uczenie się języków obcych, fizyki i matematyki. Obcowanie z dźwiękami ma same atuty. A ponad wszystko – to takie przyjemne! Nie bójmy się więc próbować. Pierwsze kroki ku pokonaniu tremy można postawić właśnie w Koperniku.

Partner wystaw czasowych:
Logo firmy Samsung