laboratoria

Laboratoria dla indywidualnych zwiedzających

Indywidualnych zwiedzających zapraszamy do naszych laboratoriów – w weekendy, święta oraz w wakacje i ferie. Możecie tu samodzielnie prowadzić eksperymenty, korzystając z profesjonalnego sprzętu i uczestniczyć w krótkich zajęciach. Pamiętajcie o tym, jeżeli wybieracie się do nas w wolne dni. Polecamy już od 9. roku życia. Dzieci, które ukończyły 13 lat, mogą wejść bez opieki dorosłych.


Ze względu na remont od 2 sierpnia laboratoria będą niedostępne. Wrócą w listopadzie w nowej, odświeżonej odsłonie. Szczegóły wkrótce.


 

W każdym z laboratoriów będziecie mieć do czynienia z innym tematem. Możecie trafić na krótkie zajęcia (np. robotyczne) lub swobodnie eksperymentować przy przygotowanych już stacjach badawczych. Przekonajcie się, jak ekscytujące jest odkrywanie naukowych zagadek. Niewykluczone, że odkryjecie w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewaliście!

Dostępność

soboty, niedziele i święta
 
20–30.06.2024
codziennie
lipiec–sierpień 
codziennie
ferie zimowe mazowieckie
codziennie

W wybranych dniach laboratoria mogą być niedostępne. Zdarzają się również zmiany w programie.

Sprawdź dzisiejszą dostępność Laboratoriów

  • Wstęp w ramach biletu na Wystawy.
  • Wejście w ramach dostępnych miejsc, zgodnie z kolejnością przyjścia.
  • Eksperymentowanie w laboratoriach polecamy wszystkim, którzy ukończyli 9 lat. Dzieci w wieku poniżej 13 lat mogą uczestniczyć w aktywnościach jedynie pod opieką dorosłych (jeden opiekun może przyprowadzić maksymalnie troje dzieci).

Do laboratorium może wejść do 16 osób jednocześnie (włącznie z opiekunami dzieci).

Nasze laboratoria

Czy to gaz, ciecz, a może ciało stałe? W laboratorium chemicznym przekonacie się, jak prawa fizyki łączą się z chemią. Przygotujecie mieszaninę, która – choć wygląda jak woda – nie zamarza w temperaturze 0°C. Zbudujecie także „chemiczną lodówkę”. Może przydać się w upalne dni.

W laboratorium fizycznym poeksperymentujecie z jedną z najzimniejszych substancji – suchym lodem, o temperaturze –77,9°C. Sprawdzicie, z czego składają się jego bryłki i poznacie ich właściwości. Jeśli lubicie wyzwania zręcznościowe, możecie też zapolować na potwory, korzystając z praw optyki.

Na miłośników biologii czeka zagadka kryminalna, a kluczem do jej rozwiązania jest kościotrup. Możecie również poznać niezwykłe owady – straszyki diabelskie, żyjące w peruwiańskich Andach oraz naszym laboratorium biologicznym. Obejrzycie je „na żywo”, a także pod mikroskopem.

Programowanie i tworzenie algorytmów to świetna zabawa. Przyjdźcie na zajęcia w laboratorium robotycznym i przekonajcie się, jak proste i przyjemne może być kodowanie robotów LEGO® SPIKE™. Ostatecznym testem dla Waszych robotów będzie pokonanie wyznaczonej trasy. Zajęcia prowadzone są w dwóch wariantach: podstawowy (30 min) oraz podstawowy+ (45 min).

Laboratoria: chemiczne, biologiczne i fizyczne znajdują się na pierwszym piętrze. Laboratorium robotyczne mieści się na parterze, w przestrzeni wystawy „Przyszłość jest dziś”.

Opis w Polskim Języku Migowym

Wyłączny Partner laboratorium chemicznego