Wystawa czasowa

Rowery na patio

Czy jeździliście kiedyś na bicyklu? Myślicie, że łatwo złapać równowagę, kierując trzyosobowym tandemem? Wsiadajcie i bawcie się dobrze! Przygotowaliśmy dla Was zaskakujące modele rowerów, na których przejedziecie się po naszym patio.

Na świeżym powietrzu możecie przetestować rower, którym steruje się jak żaglówką, albo rower z odwróconym sterowaniem. Brzmi ciekawie? Wśród naszych osobliwych rowerów mamy także rower Leonarda, czyli drewnianą biegówkę dla dorosłych. Sprawdźcie, czy jesteście zgrani i potraficie zsynchronizować jazdę, kiedy… rowery są równolegle złączone. To prawdziwe wyzwanie dla dwojga! Rowerowe eksperymenty wywołują uśmiech, zaskakują, a przede wszystkim dostarczają wszystkim świetnej zabawy niezależnie od wieku.

Nasze bicykle są zgrabne i szybkie, ale uważajcie na siebie, nie rozpędzajcie się za bardzo i pamiętajcie o założeniu kasku. Rowery, które zobaczycie na patio, to przedsmak kolejnej wystawy czasowej, poświęconej właśnie rowerom. Zawita ona do nas już 16 października. W jej skład wejdą zarówno interaktywne eksponaty, jak i kolekcje najnowocześniejszych i najstarszych jednośladów. Na wystawie przyjrzycie się im z bliska, poznacie ich budowę i historię, a także samodzielnie wypróbujecie nietypowe modele i przekonacie się, że jazda na rowerze o kwadratowych kołach jest możliwa!

Rowery na patio będą z nami tylko trzy miesiące, więc nie zwlekajcie z wizytą w Koperniku i nastawcie się na pełen odjazd.


Partner wystaw czasowych

 

Gratulujemy!

Wszystkich laureatów prosimy o przesłanie zdjęcia bądź skanu Oświadczenia Zwycięzcy na adres e-mail konkurs@kopernik.org.pl w terminie do 5 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Listę nagrodzonych i protokół znajdziecie tutaj. Zajrzyjcie też do galerii zwycięzców. No i przyjdźcie do Kopernika, przetestować rowery na naszym patio.

Wyniki konkursu