Poradnik „Dobre praktyki. Zajęcia z konstruowania”

Odważ się zacząć! Podpowiemy jak, krok po kroku. 

Wszyscy dobrze wiemy, że samodzielne konstruowania i majsterkowanie to wartościowe doświadczenia edukacyjne. Nie tylko wspierają rozwój motoryki, koordynacji oko-ręka, ale także edukację STEAM oraz rozwój kompetencji przyszłości. 

Prowadząc zajęcia związane z konstruowaniem w Centrum Nauki Kopernik, zgromadziliśmy bardzo dużo cennego doświadczenia. Teraz chcemy się nim podzielić. Przygotowaliśmy poradnik, który polecamy edukatorom, nauczycielom, instruktorom, wychowawcom i trenerom pracującym na co dzień z dziećmi. Wszystkim, którzy chcieliby do swoich zajęć włączyć elementy konstruowania i majsterkowania. Pomożemy postawić pierwszy krok, a potem – następne. Zaczniemy od absolutnych podstaw, żeby każdy mógł rozpocząć majsterkowanie ze swoimi podopiecznymi niezależnie od własnego doświadczenia, warunków lokalowych i dostępnych akcesoriów. Od czego zacząć? Co i jak robić? W książce znajdą się odpowiedzi na te podstawowe i bardziej złożone pytania. Zachęcamy do skorzystania z naszych sprawdzonych scenariuszy, zmieniania ich i tworzenia własnych. Poradnik „Dobre praktyki. Zajęcia z konstruowania” powstał ze współpracy z partnerem Wytwórni – firmą Raytheon.

Wkrótce zaprosimy Was też do nowej przestrzeni w Koperniku – na początku przyszłego roku otworzymy FabLab! Będziecie mogli korzystać z naszego wsparcia, urządzeń i materiałów.

Pobierz plik pdf