Kopernik dla uczniów z klas 4-6

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania w Koperniku! 

Kolorowe zdjęcie, widać dziecięce dłonie przesypujące piasek.

Atrakcje polecane uczniom i uczennicom klas 4-6

Strefa Eksperymentowania

Strefie Eksperymentowania, czyli stałej przestrzeni ekspozycyjnej na 1. piętrze, uczniowie mogą oddać się swobodnej eksploracji i odkrywaniu. Zaobserwują tu wiele występujących w naturze zjawisk i dowiedzą się, jaki wpływ na przyrodę ma działalność człowieka. Duża część ekspozycji poświęcona jest budowie i funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Niektóre eksponaty inspirują do stawiania pytań matematycznych i ułatwiają rozumienie zasad geometrii. Inne zachęcają do zgłębiania praw fizyki i procesów chemicznych.

Majsternia

Uczniów klas 4–6 zapraszamy też do Majsterni, czyli przestrzeni warsztatowej Kopernika, gdzie w atmosferze doskonałej zabawy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami inżynieryjnymi, konstruktorskimi i logicznymi. Do realizacji zadań służą tu wyłącznie proste materiały i przedmioty codziennego użytku. Analiza postawionego przed uczniem problemu, poszukiwanie rozwiązań i uczenie się na błędach – wszystko to rozwija umiejętność krytycznego myślenia, daje szansę lepszego poznania własnych mocnych stron i buduje poczucie wpływu na rzeczywistość.

Teatr Wysokich Napięć i Teatr Robotyczny

Pokazy Teatru Wysokich Napięć ułatwiają zrozumienie zagadnień związanych z elektrycznością. W Teatrze Robotycznym można obejrzeć spektakle, w których aktorami są Robothespiany – zaawansowane technologicznie humanoidy poruszające się przy pomocy sprężonego powietrza. Uczniom klas 4–6 polecamy przedstawienie „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”.

Planetarium

Prezentowane w Planetarium filmy i pokazy nawiązują do zagadnień objętych podstawą programową, ale przede wszystkim rozbudzają ciekawość i inspirują uczniów do rozwijania zainteresowań i pasji związanych z eksploracją i badaniem Wszechświata.

Klasom 4-6 polecamy: „Jesteśmy kosmitami”, „Na skrzydłach marzeń”, „Astronauta”, „Początek ery kosmicznej” oraz „Jesteśmy astronomami”. Zachęcamy także do przeprowadzenia Kosmicznej lekcji w przestrzeni bezpłatnej wystawy Patrz: Ziemia.


Cennik wstępu na Wystawy / do Planetarium

  • bilet grupowy na Wystawy – 26 zł / 28 zł* os.
  • bilet grupowy do Planetarium – 20 zł/os.
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium normalny – 62 zł / 64 zł
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium ulgowy – 48 zł / 50 zł*

*ceny w święta, weekendy i wakacje

Do każdej rezerwacji przysługuje 1 darmowy bilet dla opiekuna na każde 10 osób. Bilety grupowe obowiązują przy rezerwacji minimum 10 biletów.

Jak zarezerwować bilety

Zostaw nam kontakt do siebie, oddzwonimy. Wypełnij formularz.