film

Astronauta

Jak przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej? Zobacz, jak trudnym i wyczerpującym doświadczeniom poddawani są astronauci, zanim wyruszą na wyprawę życia. Poczuj się jak astronauta, który startuje w kosmos lub odbywa spacer w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. Świadomość ryzyka przegrywa z chęcią eksploracji kosmosu, ponieważ to największa przygoda człowieka pcha ludzkość do dalszych poszukiwań. Jak się do niej przyłączyć? Przyjdź na pokaz filmu „Astronauta”. A jeśli chcesz zobaczyć, kto w tej chwili znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zajrzyj na stronę How Many People Are in the Space Right Now?

Lektor: Krzysztof Banaszek

Przed seansem w wersji 2D odbywa się sezonowy pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.

Przed filmem w wersji 3D odbywa się pokaz na żywo „Mars 3D”:

Jeśli Waszą wyobraźnię rozpala wizja załogowej wyprawy na Marsa, a wręcz chcecie poczuć, jakbyście na nim byli, przyjdźcie na „Marsa 3D”. W trakcie tego pokazu dowiecie się, jak ludzkość przygotowuje się do podboju Czerwonej Planety i z jakimi trudnościami będą musieli się zmierzyć przyszli marsjańscy koloniści. Pokaz trwa około 20 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Planetarium wyłącznie przed filmami „Na skrzydłach marzeń 3D” oraz „Astronauta 3D”.