Kopernik dla uczniów z klas 4-6

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania w Koperniku! 

Kolorowe zdjęcie, widać dziecięce dłonie przesypujące piasek.

Atrakcje polecane uczniom i uczennicom klas 4-6

Strefa Eksperymentowania

Strefie Eksperymentowania, czyli stałej przestrzeni ekspozycyjnej na 1. piętrze, uczniowie mogą oddać się swobodnej eksploracji i odkrywaniu. Zaobserwują tu wiele występujących w naturze zjawisk i dowiedzą się, jaki wpływ na przyrodę ma działalność człowieka. Duża część ekspozycji poświęcona jest budowie i funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Niektóre eksponaty inspirują do stawiania pytań matematycznych i ułatwiają rozumienie zasad geometrii. Inne zachęcają do zgłębiania praw fizyki i procesów chemicznych.

Wystawa muzyczna już 28 kwietnia!

Wystawa GraMY – WYgramy będzie zachęcała uczniów do odkrywania świata dźwięków i wspólnej muzycznej zabawy. 

Muzyka odgrywa ogromną rolę w życiu młodych ludzi - pozwala im się samokreślić, odkryć zainteresowania, wyrazić emocje, znaleźć przyjaciół. Nasze eksponaty pomagają zrozumieć, jak powstaje dźwięk, jak rozchodzą się fale dźwiękowe, jak działa narząd słuchu. Pozwalają także przetestować możliwości współczesnych urządzeń elektronicznych do przetwarzania dźwięków.

Majsternia

Uczniów klas 4–6 zapraszamy też do Majsterni, czyli przestrzeni warsztatowej Kopernika, gdzie w atmosferze doskonałej zabawy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami inżynieryjnymi, konstruktorskimi i logicznymi. Do realizacji zadań służą tu wyłącznie proste materiały i przedmioty codziennego użytku. Analiza postawionego przed uczniem problemu, poszukiwanie rozwiązań i uczenie się na błędach – wszystko to rozwija umiejętność krytycznego myślenia, daje szansę lepszego poznania własnych mocnych stron i buduje poczucie wpływu na rzeczywistość.

Teatr Wysokich Napięć i Teatr Robotyczny

Pokazy Teatru Wysokich Napięć ułatwiają zrozumienie zagadnień związanych z elektrycznością. W Teatrze Robotycznym można obejrzeć spektakle, w których aktorami są Robothespiany – zaawansowane technologicznie humanoidy poruszające się przy pomocy sprężonego powietrza. Uczniom klas 4–6 polecamy przedstawienie „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”.

Planetarium

Prezentowane w Planetarium filmy i pokazy nawiązują do zagadnień objętych podstawą programową, ale przede wszystkim rozbudzają ciekawość i inspirują uczniów do rozwijania zainteresowań i pasji związanych z eksploracją i badaniem Wszechświata.

Klasom 4-6 polecamy: „Jesteśmy kosmitami”, „Na skrzydłach marzeń”, „Astronauta”, „Początek ery kosmicznej” oraz „Jesteśmy astronomami”. Zachęcamy także do przeprowadzenia Kosmicznej lekcji w przestrzeni bezpłatnej wystawy Patrz: Ziemia.


Cennik wstępu na Wystawy / do Planetarium

  • bilet grupowy na Wystawy – 24 zł / 25 zł* os.
  • bilet grupowy do Planetarium – 18 zł/os.
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium normalny – 55 zł / 57 zł
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium ulgowy – 43 zł / 44 zł*

*ceny w święta, weekendy i wakacje

Do każdej rezerwacji przysługuje 1 darmowy bilet dla opiekuna na każde 10 osób. Bilety grupowe obowiązują przy rezerwacji minimum 10 biletów.

Jak zarezerwować bilety

Zostaw nam kontakt do siebie, oddzwonimy. Wypełnij formularz.