wystawa

Park Odkrywców

W związku z budową budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego Park Odkrywców jest niedostępny.

Zielony teren pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a Mostem Świętokrzyskim to Park Odkrywców, gdzie również możesz doświadczać zjawisk fizycznych.

Park jest dostępny przez cały dzień dla wszystkich chętnych, służy mieszkańcom jako teren rekreacyjny. W czasie inauguracji Parku Odkrywców tak mówił o nim dyrektor Robert Firmhofer: „Otwieramy dziś nie tylko kolejną atrakcję Centrum, ale bardzo ciekawy fragment miasta. To wynik przemyśleń, że miejscem nauki nie jest pudełko, w którym często zamyka się ekspozycje. Nauka powinna wychodzić do ludzi i być częścią społeczeństwa. (…) Wychodzimy z częścią naukową, czyli eksponatami, ale tworzymy też przestrzeń do rozrywki i odpoczynku w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły”. 

Nad projektem parku wspólnie pracowali inżynierowie, artyści i projektanci zieleni. To miejsce, gdzie można wypocząć nad brzegiem Wisły, a także poeksperymentować z dźwiękiem na różnych znajdujących się tam eksponatach – między innymi na zwierciadłach akustycznych czy Szeptaczach. W ciepłych miesiącach park jest miejscem astronomicznych obserwacji nieba, pokazów kina plenerowego, ekspozycji instalacji artystycznych i wielu innych atrakcji.