Bilet wstępu na multimedialne wykłady Prosto z nieba można zakupić przez internet na naszej stronie lub w kasach. Bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 22 zł.
Rakiety kosmiczne kojarzą się z potężnymi konstrukcjami, których efektowne starty możemy obserwować podczas transmisji NASA. Docierają do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na Marsa, Księżyc. Takich rakiet nie tworzymy w Polsce. Rodzime zespoły inżynierskie od lat zyskują jednak międzynarodowe uznanie, konstruując rakietowe silniki korekcyjne i hybrydowe, rakiety sondujące i „zielone" alternatywy paliw.
Jak działa silnik rakietowy? Dlaczego tak trudno go zbudować? Nad czym pracują inżynierowie i inżynierki w sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa? Jak powstawała rakieta suborbitalna Bursztyn – pierwsza polska rakieta, która przekroczyła linię Kármána, czyli umowną granicę pomiędzy Ziemią a kosmosem? Opowie o tym konstruktor rakiet Damian Kaniewski.
mgr inż. Damian Kaniewski – inżynier konstruktor z 10-letnim doświadczeniem w obszarze technologii rakietowych. Brał udział w licznych pracach badawczo-rozwojowych w ramach programów Europejskiej Agencji Kosmicznej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz projektów statutowych Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Jest zaangażowany w program rakiety Bursztyn. Zajmuje się także symulacjami komputerowymi, w tym symulacjami spalania w silnikach rakietowych.