Dlaczego warto nam pomóc

Dzięki Waszym wpłatom możemy realizować nasze programy edukacyjne, organizować spotkania z wybitnymi naukowcami i konferencje online. Dodatkowe środki umożliwiają budowę kolejnych eksponatów i testowanie nowych formatów zajęć.

Pomagamy Wam wkroczyć w przyszłość pewnie i odpowiedzialnie. Staramy się, by nasze działania były inspiracją do działania, ułatwiały zobaczenie świata takim, jaki jest, i rozbudzały chęć współkreowania tego, co będzie. Udostępniamy eksponaty, które motywują do szukania rozwiązań wykraczających poza schemat, prowadzimy webinaria, umożliwiamy spotkania z ekspertami. Organizujemy warsztaty, pokazy, zajęcia laboratoryjne. Testujemy nowe formuły wydarzeń i wspólnie z Wami szukamy takich, które okażą się najciekawsze i najbardziej wartościowe. Większość naszych działań oparta jest na samodzielnym eksperymentowaniu i wykorzystywaniu metody naukowej.

„Kiedy jestem w Koperniku, czuję się zaczarowana jak dziecko. Zagłębiam się w świecie Kopernika, za każdym razem odkrywając coś, także w tych miejscach, do których przychodzę po raz kolejny. Kopernik hipnotyzuje, wciąga tak bardzo, że inni zwiedzający stają się mało widoczni. Kopernik czaruje, a pracownicy Kopernika to Bardzo Cierpliwe Dobre Wróżki i Wróżkowie. Uśmiechnięci, niebywale spokojni, życzliwie nastawieni i kompetentni. Umiejący nawiązać kontakt, ale jednocześnie nienachalni. Wasi prowadzący nie gwiazdorzą, dzielą się swoimi pasjami, ale nie narzucają się”.

„Planetarium kojarzy mi się z przytulnym kokonem, w którym można posłuchać wciągających opowieści. Zawsze podziwiam pięknie narysowane gwiazdozbiory i poddaję się narracji prowadzących”. 

„Odwiedzanie Kopernika to jak wizyta w ulubionym lesie, który się zna i który wciąż ukazuje coś nowego. Za każdym razem gdy odwiedzam Kopernika odczuwam szczęście poznawania. Dopiero pisząc teraz dla Was, uświadamiam sobie, jak bardzo emocjonalnym doświadczeniem są spotkania z Wami”.

„Pomagam Wam, bo Was bardzo lubię i doceniam, to, co i jak robicie. Wiedza jest najważniejsza. Sytuacja epidemii sprawia, że do niektórych to zaczyna powoli docierać. Z drugiej strony – ignorancja sięgająca szczytów władzy jest przerażająca. Dlatego takie miejsca jak Kopernik są ważne i potrzebne”.

 

„Odwiedzamy Was regularnie od wielu lat ? Wspierając Centrum, naprawdę traktujemy to jako symboliczny bilet… mamy nadzieję zobaczyć się z Wami niebawem ?

Uwielbiam Was też za to, że na czas pandemii nie zamknęliście Centrum na cztery spusty, tylko działacie – i zarażacie optymizmem i chęcią zrobienia czegoś »z sensem« ? 
Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia!”

„Centrum Nauki Kopernik nie jest dla nas instytucją tworzoną przez anonimowe osoby, ale wiele znajomych imion i twarzy. […] obydwoje z mężem czujemy się z Państwem związani może troszkę bardziej niż »przeciętny« odwiedzający ? Chociaż przychodziliśmy kilkukrotnie i jako właśnie »przeciętni« odwiedzający (z kilkuletnim wtedy jeszcze bratankiem) i traciliśmy kompletnie poczucie czasu wśród fascynujących eksponatów i podczas wykonywanych własnoręcznie eksperymentów. Miejsca takie jak Centrum Nauki Kopernik są bardzo potrzebne, żeby pobudzać myślenie i wyobraźnię młodych osób i żeby je inspirować do robienia w przyszłości w życiu ciekawych i istotnych/potrzebnych rzeczy”.