Wystawa

Bzzz!

Jak wygląda świat oczami węża albo ryby? Co robi pszczoła w ulu? Co kryje się w korzeniach drzewa? Jak zbudować tamę wodną? Jak pachnie lis, a jak sosna? Dasz radę zbudować labirynt z kaktusów? Tu musisz dotykać, wspinać się, burzyć i układać, a przede wszystkim – świetnie się bawić.

Od 1 sierpnia 2024 roku Wystawa Bzzz! będzie nieczynna ze względu na remont przestrzeni.

Wystawa Bzzz! to wydzielona przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania, gdzie mali koperniczanie bawią się kierowane naturalną ciekawością, a przy okazji uczą się przez działanie i towarzyszące emocje. W końcu dzieci to urodzeni naukowcy! Ich entuzjazm i zapał badacza mógłby wywołać kompleksy u niejednego akademika. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby wykorzystać potrzebę ruchu dzieci i skierować ją na tory samodzielnego odkrywania przyrody.

Na wystawie Bzzz! dzieci z ogromnym zaangażowaniem doświadczają zjawisk zmysłowych. Dowiadują się, że na łące tylko z pozoru jest cisza, a faktycznie miesza się na niej mnóstwo różnych dźwięków. Mieszkańcami łąki są: konik polny, komar, skowronek i bocian, a zwierzęta te często odwiedza wiatr i deszcz. Możemy pójść śladami łosia, wiewiórki i lisa, bawić się w odnajdowanie schowanych leśnych zwierząt. Mamy też okazję przekonać się, jak pachnie fiołek i jeleń, a także doświadczyć, że świat oglądany oczami innymi, niż własne, może wyglądać zupełnie inaczej.

Wzdłuż wystawy Bzzz! płynie rwąca rzeka, a w niej mali odkrywcy znajdą mnóstwo wodnych eksponatów. Wzrok przyciągają różne korby, śruby, wiaderka i zawory, które aż proszą się, żeby wprawić je w ruch. Wykorzystując różnokolorowe piłeczki, unoszące się na rzece, dzieci sprawdzą czy fontanny uniosą je do góry i jak piłeczki zachowają się, kiedy wrzucimy je do wielkich wirów. Wszyscy wiedzą, że nie ma nic fajniejszego niż zabawy wodne, ale czasem mali koperniczanie tak zapomną się w eksperymentach, że trzeba pomyśleć o zabraniu ze sobą rzeczy na przebranie.

Możecie zadawać pytania pomocnicze albo obudzić w sobie dziecięcy entuzjazm i wraz z dzieckiem wziąć udział w wyścigu motylków. Czy potrafisz wyjaśnić dzieciom, czym jest dźwięk albo powietrze? Zapytaj o miniwarsztaty w Bzzz!, na których pomożemy znaleźć odpowiedzi. A po zakończeniu wizyty w Koperniku rodzice powinni wracać do niej w rozmowach z dzieckiem – i planować kolejną wizytę!

  • Wystawa przeznaczona dla dzieci do 5 lat.
  • Dzieci wchodzą na wystawę razem z pełnoletnim opiekunem.
  • Na wystawie znajduje się toaleta oraz pomieszczenie dla rodziców z dziećmi.
  • Warto zabrać dla dzieci ubranie na zmianę.

Wyłączny Partner Wystawy Bzzz!

Opis w Polskim Języku Migowym