Wydarzenie specjalne

Wieczór dla nauczycieli

Zapraszamy na darmowy Wieczór dla Nauczycieli w ramach wystawy „Przyszłość jest dziś. Człowiek 2.0”, który odbędzie się 12 października 2023 r. o godz. 18.00 w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik.

Dzięki osiągnięciom nauki i techniki wiemy o sobie coraz więcej, możemy coraz lepiej poznawać ludzki organizm, badać go, odkrywać nowe terapie i metody leczenia. Często jednak jest to dla nas niewystarczające. Pragniemy żyć dłużej, jednocześnie pozostając w idealnej kondycji. Chcemy stać się możliwie najlepszą wersją samych siebie – zdrowszą, silniejszą, wytrzymalszą. Czy to źle? Czy istnieją jakieś nieprzekraczalne granice? Dokąd może nas to zaprowadzić?

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, edukatorów i edukatorki oraz inne osoby pracujące z młodzieżą, wraz z osobami towarzyszącymi.

Wystawa „Przyszłość jest dziś”

Zagadnienia, o których mówi wystawa, dotyczą wyzwań współczesnego świata w całej ich złożoności. Wątki otwieranej trzeciej części wystawy skupiają się na medycynie przyszłości, projektowaniu człowieka i cyborgizacji. Zwiedzający i zwiedzające nie dostają tu gotowych odpowiedzi. Wystawa ma zainspirować do zadawania pytań. Jak będzie wyglądać przyszłość tworzona z wykorzystaniem nowoczesnych technologii?

Jak będzie wyglądać medycyna przyszłości? Ile jesteśmy w stanie poświecić dla dobrej kondycji swoich ciał? A ile będziemy musieli?

Jakie są szanse na dalsze komfortowe życie na Ziemi? Co czeka następne pokolenia?

Wieczór dla Nauczycieli

W ramach Wieczoru spotkają się Państwo z ekspertami w dziedzinie biomedycyny, technologii medycznych przedłużających życie i poprawiających jego jakość, oraz związanych z tym rozwojem społecznymi implikacjami. Będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia wystawy „Przyszłość jest dziś. Człowiek 2.0” z udziałem Animatorów Centrum Nauki Kopernik.

Na Wieczór obowiązują zapisy przez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli nie będziesz mógł/mogła uczestniczyć w Wieczorze, prosimy o informację na adres: agnieszka.wichrowska@kopernik.org.pl

Zapisz się


Program edukacyjny działa w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.