Ecsite 2025

3–5 czerwca 2025, Centrum Nauki Kopernik

Konferencja Ecsite to globalne spotkanie blisko 1000 popularyzatorów i entuzjastów nauki z ponad 50 krajów, którzy spotykają się, aby dzielić się wiedzą, uczyć się od siebie nawzajem i nawiązywać cenne kontakty zawodowe.

dekoracja

Ecsite to dla nas rodzina, której członkiem zostaliśmy jeszcze na etapie powstawania naszej instytucji – będącej wówczas jedynie „projektem”, bez statusu, wystaw i budynku. Mieliśmy być pierwszym centrum nauki w Polsce i przygotowywaliśmy się do postawienia śmiałego kroku w nieznane. Dzięki współpracy i wsparciu Ecsite mogliśmy poczuć się pewniej i bezpieczniej. Czerpaliśmy z doświadczeń sieci, stopniowo budując własne. Inspiracji i rozwiązań szukaliśmy także na corocznych konferencjach stowarzyszenia, a w 2007 roku zgłosiliśmy chęć organizacji jednej z nich. Mogliśmy zaprezentować jedynie wizualizację przyszłego budynku i punkt na mapie, w którym miał powstać. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam wówczas zaufanie i powierzenie nam zaszczytnej roli gospodarza konferencji mimo wielu niewiadomych.

W 2011 roku spotkaliśmy się w otwartym kilka miesięcy wcześniej Koperniku. Wreszcie mogliśmy odwdzięczyć się za wszystko i spojrzeć na swoje osiągnięcia z innej perspektywy. To był kamień milowy w naszej historii.

Dlatego z największą przyjemnością informujemy, że w 2025 roku konferencja Ecsite ponownie odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik!

Popularyzatorów nauki będziemy gościć w naszym Centrum konferencyjnym, w Planetarium i niedawno powstałej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.

Wieczorne wydarzenia odbędą się w Fortecy oraz Klubie Niebo.

Do zobaczenia w czerwcu 2025!