Konkurs Nauka dla Ciebie 2024

protoTYpuj!

Interesujesz się przyrodą? Ciekawią Cię nowe technologie? Lubisz majsterkować? ProtoTYpuj w naszym konkursie! Zbierz drużynę i wspólnie stwórzcie własną pomoc edukacyjną.

Harmonogram konkursu

Etapy Konkursu

I etap

Nadsyłanie zgłoszeń: do 29 lutego do godz. 12

Wyniki I etapu: 12 marca

W formularzu zgłoszeniowym opiszcie swój pomysł. Chcemy poznać Wasze inspiracje, problemy, które odkryliście i rozwiązania, które planujecie. Napiszcie, co zamierzacie przygotować, jak to będzie działać i kto będzie z tego korzystać. 

II etap

Warsztaty: 13–14 kwietnia

Nadsyłanie prac: do 13 maja

Po I etapie jury wyłoni 10 drużyn, które zaprosimy na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia pomogą Wam rozwinąć umiejętności praktyczne, przydatne w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie (już samodzielnie, w Waszych zespołach) dokończycie swoje prototypy. Gotowe projekty zaprezentujecie w postaci filmów.  

III etap

Ogłoszenie wyników konkursu: 21 maja

Po obejrzeniu Waszych filmów Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn. W skład komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nauczyciele metodycy.

Gala finałowa w czerwcu 

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w Centrum Nauki Kopernik, podczas której laureaci otrzymają nagrody i będą mogli zaprezentować swoje prace na naszych Wystawach. 

Konkurs realizowany jest w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. 

Więcej o programie „Nauka dla Ciebie” na stronie www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie  


Wspólny Program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.