Nauka Dla Ciebie

Wyjazdy wystaw interaktywnych i mobilnego planetarium

Flaga i godło Polski
Interaktywne wystawy (Naukobus i O matmo!) oraz mobilne planetarium (Planetobus) regularnie odwiedzają szkoły podstawowe w całej Polsce. Docieramy przede wszystkim do miejscowości o liczbie mieszkańców poniżej 130 tys. oraz utrudnionym dostępie do instytucji zajmujących się popularyzacją nauki. W 2024 roku planujemy odwiedzić około 170 miejsc.

dekoracja

Organizacja wizyty

Wizyta wystawy lub mobilnego planetarium trwa 2 dni. Przyjazd i realizację finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Placówka goszcząca zapewnia:

  • salę, w której zmieści się wystawa/namiot planetarium
  • nocleg i wyżywienie dla 3 edukatorów.

Warunkiem wzięcia udziału w programie jest zgłoszenie szkoły poprzez formularz (poniżej).

Zgłoszenia

Nabór szkół zainteresowanych wyjazdami mobilnych wystaw i planetarium w 2024 roku jest zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia. Z zakwalifikowanymi placówkami skontaktujemy się bezpośrednio.

Mobilne wystawy i planetarium jeżdżą do miejscowości o liczbie mieszkańców poniżej 130 tys. oraz utrudnionym dostępie do instytucji zajmujących się popularyzacją nauki.

REGULAMIN WYDARZEŃ Z UDZIAŁEM WYSTAW WYJAZDOWYCH I MOBILNEGO PLANETARIUM (pdf)


Wspólny Program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.