Konferencja online

Kosmos w szkole

Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu i inspiruj się by wprowadzać je do swoich zajęć edukacyjnych. Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się edukacją, i mające w swoim sercu specjalne miejsce na tematykę kosmiczną, na konferencję Kosmos w Szkole 2020!

W tym roku konferencja odbędzie się online a różnorodne formaty wypełnią chłodne, październikowe wieczory kosmicznymi inspiracjami oraz rozmowami z ekspertami i ekspertkami zajmującymi się astrofizyką czy technologiami kosmicznymi na co dzień.

Bądź z nami w dniach 19 – 29 października, a z pewnością znajdziesz dla siebie inspiracje, ciekawe tematy czy materiały, które twoi uczniowie i uczennice docenią na zajęciach.

Kosmos w Szkole to jedyna w swoim rodzaju okazja do wymiany doświadczeń w zakresie popularyzacji nauki pomiędzy Europejską Agencją Kosmiczną a polskimi edukator(k)ami. Naszym celem jest podzielenie się z uczestni(cz)kami materiałami przygotowywanymi przez ESERO-Polska, mającymi służyć jako przydatne pomoce do prowadzenia ciekawych zajęć. Nie trzeba być specjalist(k)ą z wykorzystywania wątków kosmicznych na zajęciach, żeby wynieść z konferencji „coś dla siebie” – staramy się, żeby tematyka była różnorodna, a przeprowadzane aktywności mogły służyć jako zaczątek dla własnych pomysłów na wzbogacenie zajęć!

Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdziesz na stronie esero.kopernik.org.pl

Temat konferencji

W tym roku zapraszamy do wyruszenia z nami w podróż w ramach dwóch odrębnych linii tematycznych: „Kosmos z Ziemi” oraz „Ziemia z Kosmosu”.

Transmisje wydarzeń

Otwarcie konferencji:
Edukacja kosmiczna – z czym to się je?

Panel otwarcia:
Kosmiczne wyzwania

Ziemia z Kosmosu: 
Ekstremalna pogoda. Do czego prowadzi współczesne ocieplenie klimatu? (20.10, 17:30)

Kosmos z Ziemi: 
Projektowanie naszej przyszłości. Tajemnice habitatów kosmicznych (20.10, 19:30)

Zakończenie konferencji (29.10, 17:30)
link niedługo