konkurs

Pochwal się swoją klasą

W swojej klasie czujesz się „u siebie”? Lubisz w niej przebywać? A może wiesz, jak powinna wyglądać ta przestrzeń, ale jeszcze nie udało Ci się wcielić w życie swoich pomysłów? Nauczycieli – zarówno posiadaczy idealnych sal, jak i marzycieli – zapraszamy do udziału w konkursie, który organizujemy razem z firmą Moje Bambino. Wystarczy wysłać zdjęcie swojej klasy lub wizualizację pomysłu, by wygrać dodatkowe wyposażenie.

Przestrzeń ma znaczenie

Masz własny patent na ustawienie ławek? Dbasz, by wszystkie rzeczy były na swoich miejscach, czy lubisz zmiany i ciągle coś przestawiasz? Klasa wydaje Ci się za mała, brak w niej miejsca na pomoce edukacyjne? A może jesteś mistrzem logistyki i umiesz wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni?

Chcemy poznać Wasze doświadczenia, by stworzyć praktyczne meble i innowacyjne rozwiązania aranżacyjne sal szkolnych i pracowni STEAM. Zostańcie naszymi ekspertami. W końcu wiecie najlepiej, co się sprawdza w pracy z uczniami, co zupełnie „nie działa”, a co warto przetestować. Dzisiejsze wyzwania edukacyjne stawiają sprawiają, że musimy na nasze przestrzenie edukacji spojrzeć zupełnie na nowo. Łatwiej wspierać uczniów w odpowiednio przystosowanej sali. Pokażcie nam swoje klasy, podzielcie się pomysłami ich modernizacji. Przeanalizujemy wszystkie materiały i wraz z firmą Moje Bambino opracujemy kilka nowych koncepcji pełnego wykorzystania potencjału klas. Zwycięskie prace konkursowe opublikujemy, aby każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak robią to inni.

Weź udział w konkursie

Zrób trzy zdjęcia swojej klasy lub narysuj, jak powinna wyglądać. Opisz swoją koncepcję. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy do 5 października. Wyniki ogłosimy 16 października 2023 r.

Prace oceni jury złożone z ekspertów projektujących przestrzenie edukacyjne, specjalistów od wyposażenia klas, nauczycieli, pracowników Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego oraz uczniów.

Wśród nagród są meble do klasy (pufy, kanapy), zestawy LEGO, dostęp do aplikacji Multi Lab Fizyka oraz roczne vouchery do Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs obejmuje trzy kategorie. Można zgłaszać sale, w których odbywają się lekcje klas: I-III, IV-VIII oraz klas ze szkół ponadpodstawowych. Jeśli pracujesz z uczniami ze wszystkich powyższych grup, możesz zgłosić wszystkie swoje pracownie.

Zgłoś się do konkursu