Kopernik dla uczniów z klas 1-3

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania w Koperniku! 

Podstawa programowa zakłada, że jednym z głównych zadań szkoły na etapie edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka – poprzez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających wykonywanie eksperymentów naukowych, eksplorację, przeprowadzanie badań, rozwiązywanie problemów i nabywanie doświadczeń. Wystawy Centrum Nauki Kopernik to miejsce specjalnie przygotowane do realizacji takich zadań. Uczniowie mogą się tu uczyć i odkrywać, jak działa otaczający ich świat.

Atrakcje polecane uczniom i uczennicom klas 1-3

Strefa Eksperymentowania

Strefa Eksperymentowania mieści się w ogromnej, otwartej przestrzeni na pierwszym piętrze Kopernika. Wystawa poświęcona jest środowisku naturalnemu, zjawiskom fizycznym, jakie w nim zachodzą, oraz funkcjonującemu w nim człowiekowi. Uczniowie poznają tutaj świat poprzez eksperymentowanie. Blisko 200 interaktywnych eksponatów umożliwia samodzielne dokonywanie odkryć, inspiruje do stawiania nowych pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Planetarium

Dzieciom z tej grupy wiekowej polecamy filmy „Astronauta” oraz „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Przed filmem uczniowie obejrzą interaktywny pokaz prowadzony przez prezenterów Planetarium.

Przed seansem zapraszamy również na zwiedzanie bezpłatnej ekspozycji mieszczącej się w Planetarium. Na wystawie „Patrz: Ziemia” uczniowie będą mogli m.in. wyjrzeć przez okno Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przymierzyć skafander astronauty.


Cennik wstępu na Wystawy / do Planetarium

  • bilet grupowy na Wystawy – 26 zł / 28 zł* os.
  • bilet grupowy do Planetarium – 20 zł/os.
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium normalny – 62 zł / 64 zł
  • bilety na Wystawy + wybrany seans w Planetarium ulgowy – 48 zł / 50 zł*

*ceny w święta, weekendy i wakacje

Do każdej rezerwacji przysługuje 1 darmowy bilet dla opiekuna na każde 10 osób. Bilety grupowe obowiązują przy rezerwacji minimum 10 biletów.

Jak zarezerwować bilety

Zostaw nam kontakt do siebie, oddzwonimy. Wypełnij formularz.