Kopernik dla uczniów z klas 1-3

Zacznijcie rok szkolny od integracji i wspólnego eksperymentowania w Koperniku! We wrześniu i październiku możecie to zrobić w komfortowych warunkach, ponieważ w tym czasie przychodzi do nas mniej zwiedzających. Wizyta u nas jest bezpieczna – eksponaty pokryte są specjalną nanopowłoką chroniącą przed drobnoustrojami.

Uśmiechnięte dzieci i rodzice bawią się szarfą przy eksponacie Fontanna Powietrzna

Podstawa programowa zakłada, że jednym z głównych zadań szkoły na etapie edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka – poprzez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających wykonywanie eksperymentów naukowych, eksplorację, przeprowadzanie badań, rozwiązywanie problemów i nabywanie doświadczeń. Wystawy Centrum Nauki Kopernik to miejsce specjalnie przygotowane do realizacji takich zadań. Uczniowie mogą się tu uczyć i odkrywać, jak działa otaczający ich świat.

Atrakcje polecane uczniom i uczennicom klas 1-3

Strefa Eksperymentowania

Strefa Eksperymentowania mieści się w ogromnej, otwartej przestrzeni na pierwszym piętrze Kopernika. Wystawa poświęcona jest środowisku naturalnemu, zjawiskom fizycznym, jakie w nim zachodzą, oraz funkcjonującemu w nim człowiekowi. Uczniowie poznają tutaj świat poprzez eksperymentowanie. Blisko 200 interaktywnych eksponatów umożliwia samodzielne dokonywanie odkryć, inspiruje do stawiania nowych pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Rowery – wystawa czasowa

Na tej wystawie uczniowie zobaczą, jak ponad 200 lat temu wyglądały pierwsze rowery. Obejrzą także najnowocześniejsze współczesne modele. Poznają historię jednośladu i przyjrzą się temu, jak ewoluował. Dowiedzą się, w jakich okolicznościach i w jaki sposób na nim jeżdżono. Odkryją też, co rower ma wspólnego z pierwszym samochodem i samolotem. Wystawa „Rowery” to wspaniały wstęp do lekcji o historii wynalazków.

Planetarium

Dzieciom z tej grupy wiekowej polecamy filmy „Astronauta” oraz „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Przed filmem uczniowie obejrzą interaktywny pokaz prowadzony przez prezenterów Planetarium.

Przed seansem zapraszamy również na zwiedzanie bezpłatnej ekspozycji mieszczącej się w Planetarium. Na wystawie „Patrz: Ziemia” uczniowie będą mogli m.in. wyjrzeć przez okno Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przymierzyć skafander astronauty.

Lekcja pod gwiazdami w Planetarium 

Lekcje pod gwiazdami przygotowaliśmy specjalnie dla szkół. Na takiej lekcji w sali projekcyjnej Planetarium uczniowie i uczennice wezmą udział w interaktywnym pokazie prowadzonym na żywo przez specjalistę z Centrum Nauki Kopernik.

Po pokazie obejrzą jeden ze specjalnie dobranych filmów (dla grupy wiekowej 7–9 lat polecamy filmy: „Polaris” oraz „Ziemia, Księżyc, Słońce”). W ramach lekcji dostępna jest również wystawa Patrz: Ziemia, zwiedzając którą, można wyjrzeć przez okno Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przymierzyć skafander astronauty.

Podczas lekcji w sali projekcyjnej przebywa tylko grupa szkolna, która zarezerwowała dany termin. Pozostałe miejsca na widowni są puste.


Cennik wstępu na Wystawy / do Planetarium

  • bilet grupowy na Wystawy – 18 zł/os.
  • bilet grupowy do Planetarium – 14 zł/os.
  • bilet łączony Wystawy + Planetarium 28 zł/os.

Do każdej rezerwacji przysługuje 1 darmowy bilet dla opiekuna lub opiekunki grupy na każde 10 osób.

Ceny grupowe obowiązują przy rezerwacji minimum 10 biletów.

Uwaga! Jeśli odwiedzicie nas we wrześniu lub październiku, dodatkowo otrzymacie gratis bilet dla drugiego opiekuna lub opiekunki. 

Jak zarezerwować bilety

Dla szkół zainteresowanych wycieczką we wrześniu i październiku przygotowaliśmy specjalną, skróconą ścieżkę rezerwacji.

Wystarczy napisać na adres e-mail szkoly@kopernik.org.pl lub zadzwonić pod numer +48 22 596 41 00 (poniedziałek–piątek, godz. 8.00–16.00).


Zajęcia online

Jeśli nie możecie do nas przyjść, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty płatnej aktywności online dla szkół. Na uczniów i uczennice czekają Laboratoria, Wirtualne spacery, Pokazy naukowe czy Warsztaty balonowe.

Zobacz szczegóły dotyczące oferty online

Zapraszamy!