Konferencja

Pokazać – Przekazać

Nauczyciele i nauczycielki, badacze i badaczki, edukatorzy i edukatorki, uczniowie i uczennice – słowem wszystkie osoby zaangażowane w rozwój edukacji – co roku spotykają się na konferencji Pokazać – Przekazać w Centrum Nauki Kopernik

Pokazać – Przekazać to dyskusje o edukacji, o jej roli w społeczeństwie i zadaniach, które stawiają przed nią realia XXI wieku. Wspólnie identyfikujemy aktualne wyzwania i rozmawiamy o kierunkach rozwoju. Dyskutujemy o trendach w dydaktyce, metodach i narzędziach uczenia. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami, aby wspólnie wypracowywać praktyczne rozwiązania, które znajdą zastosowanie w codziennej pracy.

Pokazać – Przekazać 2021
Jak powstaje wiedzaZaproszenie na konferencję Pokazać-Przekazać w 2021 roku

Jakie postawy wobec nauki i wiedzy naukowej kształtuje szkoła? Jak rozmawiać o aktualnych badaniach i ich zastosowaniach? Jak budować zaufanie do wyników badań naukowych? Jak odróżniać wiedzę potoczną od wiedzy naukowej i wiedzę naukową od wiedzy fałszywej? To tylko niektóre z zagadnień, wokół których będzie toczyła się dyskusja podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać.

Zobacz więcej

Dotychczasowe edycje

Każda edycja konferencji ma inny temat. Przyglądamy się teoriom i kierunkom w edukacji, sprawdzamy, jak można je implementować w polskiej rzeczywistości. W chwilach kryzysu, w wobec sytuacji przełomowych Pokazać – Przekazać poświęcamy bieżącym wydarzeniom. We współpracy ze środowiskami nauczycielskimi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i ośrodkami akademickimi staramy się wypracowywać propozycje koniecznych interwencji.